• Beata-vakosamettimekko, tapenadi
  • Beata-vakosamettimekko, tapenadi
Beata-vakosamettimekko, tapenadi

Beata-vakosamettimekko, tapenadi

  • Beata-vakosamettimekko, tapenadi
  • Beata-vakosamettimekko, tapenadi

Beata-vakosamettimekko, tapenadi

7250 € 145,00 €
Vaihtoehdot

Beata-vakosamettimekko, tapenadi

Saatavuus
Vaihtelee mallin mukaan

Malli:

Loppuunmyyty

Loppuunmyyty

Loppuunmyyty

Varastossa

Varastossa

Tuotekuvaus

R-Collectionin Beata valmistettuna kauniista vakosametista. Liivimekon malli on lyhyt ja suora. Syvä V-uurros edessä ja takana. Sivussa vetoketju. Huomaamattomat sivutaskut.

Valmistettu Suomessa ja Virossa; suunnittelu, kaavoitus ja leikkaus Kajaanissa, ompelu Virossa. Pehmeä ja joustava vakosamettikangas on valmistettu Ranskassa.


Tarkat tiedot

Merkki: R-Collection

Materiaali:

  • 68 % puuvillaa, 30 % polyesteriä, 2 % elastaania
  • saattaa kutistua 3-5 %
  • pesu ja silitys nurinpäin
  • materiaalin paino 210 g / m^2

pesu 30 asteessa.


      Valmistusmaa: Suomi ja Viro

      Tuotteen mittataulukko:

      7502XSSMLXLXXL
      Rinnanympärys9096102110116122
      Vyötärönympärys9298104114120126
      Lantionympärys102108114126130136
      Helmanympärys122128134140148149
      Etupituus899193969899
      Olka67899,510

      Tuoteominaisuudet

      Koko:
      XS, S, M, L, XL
      Väri:
      ruskea

      Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?

      Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.

      Lähettämiäsi tietoja käytetään saatavuus­ilmoituksen lähettämiseen. Käsittelemme tietojasi tieto­suoja­selosteemme mukaisesti.

       

      Ilmainen toimitus yli 100 euron tilauksille

       

      Nopea toimitus 1–3 päivässä

       

      14 pv palautusoikeus

      Tuotemerkki

      R-Collection

      R-Collection on jo 70 luvulla perustettu perheyritys. Se eli nousukautta 1980- ja 1990-luvuilla. Toista nousukautta eletään nyt 2010-luvulla sukupolven vaihdon myötä. Alusta asti yrityksen toiminnassa mukana olleet lapset jatkavat R-Collectionin tarinaa.

      “Yritys on kulkenut mukana koko elämän, perheen ja sukulaisten kanssa, kotimetsissä ja mökeillä. Tätä me haluamme jatkaa ja jakaa”, kertoo Pekka Saastamoisen poika Olli Saastamoinen. Yhdessä pääsuunnittelija Norion kanssa he vaalivat ja uudistavat R-Collectionin suomalaista laatua niin kotimaassa kuin kansainvälisilläkin markkinoilla.

      R-Collectionin vaatteet tulevat läheltä sinua. Suunnittelu alkaa Kajaanissa sijaitsevassa tehtaassa, jonne maailmalta tilatut kankaat saapuvat. Materiaalien laadukkuus takaa sen, että R-Collectionin vaatteet kestävät kulutusta, pesua ja hankausta. Vuosikymmenien kokemuksella erinomaisiksi havaitut kankaat näkyvät mallistoissa pitkään.



      Arvostelut

      Yhteensä 1 arvostelua
      4

      Näytetään arvostelut 1-1 / 1

      Mekko

      Ihanaa materiaalia ja kaunis väri. Malli myös tosi kiva, hieman oversize. Alle mahtuu hyvin vaikka villapaita. S -koko itselle hieman iso, pienempi koko taas liian tiukka omaan makuun.
      Kaisa - Vahvistettu ostaja Tuote: Beata-vakosamettimekko, tapenadi, Malli: S

      Tämän tuotteen ostaneet ostivat…

      Rib Rollneck, Offwhite
      -30%
      Kaiko

      Rib Rollneck, Offwhite

      4193 € 59,90 €
      Emma plain velvet -panta, Red
      Pico copenhagen

      Emma plain velvet -panta, Red

      2000 €
      Loppuunmyyty

      Emma plain velvet -panta, beige

      Emma plain velvet -panta, grey/minttu

      Emma plain velvet -panta, latte

      Emma plain velvet -panta, old rose

      Selaa tuoteryhmiä

      Ostoskorisi on tyhjä

      Suodata tuotteita

      Toimitusehdot

      Yleistä
      KATOKO (Katoko design Oy, Y-2308534-2) myy tuotteita täysi-ikäisille henkilöille tai rekisteröidyille yrityksille Suomeen. Kuluttaja-asiakkaiden osalta noudatetaan näiden sopimusehtojen lisäksi kuluttajansuojalainsäädäntöä ja Suomen lakia. Mikäli asiakkaan tilaama tuote on loppunut tai sitä ei ole saatavilla, pidätämme oikeuden tilauksen perumiseen.

      Tilaaminen
      Asiakas tekee tilauksen keräämällä valitsemansa tuotteet ostoskoriin. Kun olet valinnut haluamasi tuotteet, pääset jatkamaan tilaustasi siirtymällä kaupan ylävalikosta ostoskoriin ja sitten kassalle.

      • Tarkista tilauksesi sisältö.
      • Tässä kohtaa voit syöttää mahdollisen alennuskoodin, jonka jälkeen klikkaa ´tallenna´ tai ´lisää´, riippuen oletko ostoskorissa vai kassalla. Lahjakorttikoodi syötetään myös samaan kenttään. Voit syöttää useamman koodin yksi kerrallaan.
      • Valitse haluamasi toimitustapa. Toimitustavat ja hinnat on lueteltu myöhempänä.
      • Syötä tarvittavat tiedot ja klikkaa ´maksa tilaus´.


      Saat sähköpostiisi automaattisesti tilausvahvistuksen ja uuden ilmoituksen kun tilauksesi on pakattu. Ellet saanut tilausvahvistusta, niin tarkistathan ensin roskapostikansion ja lähetä meille sähköpostia, niin voimme tarkistaa että tilauksesi on rekisteröitynyt. Saattaa olla että olet vain kirjoittanut sähköpostiosoitteesi väärin.

      Tilatun tuotteen hinta on KATOKO-shop sivulla tilaushetkellä näkyvä hinta. Hinnat sisältävät arvonlisäveron 24% tai 14 %.




      Toimitustavat ja hinnat
      Tuotteiden yhteishintaan lisätään pakkaus- sekä toimituskulut. Toimituskulujen suuruus määräytyy toimitustavan mukaan. Yli 100,00 € tilauksiin tarjoamme ilmaisen toimituksen (ei koske suuria lähetyksiä tai kotiinkuljetusta). Mikäli palautuksen jälkeen tilauksen arvo jää alle 100,00 euron, veloitamme toimituskulut alkuperäisen toimitustavan mukaan.

      Toimitustavat:

      • Matkahuolto XXS paketti 4,90 € (XXS Paketti kuljetetaan automaattiin tai pakettipisteeseen. Toimitusaika 1-3 arkipäivää)
      • Matkahuolto Lähellä paketti 5,40 € (Lähellä -paketti kuljetetaan automaattiin tai pakettipisteeseen. Toimitusaika 1-3 arkipäivää)
      • Matkahuolto Kotijakelu 12,90 € (Paketti kuljetetaan kotiin. Jakeluaika sovitaan vastaanottajan kanssa. Toimitusaika 1-3 arkipäivää)
      • Nouto myymälästä 0 € (Itäpuisto 5, 28100 Pori)


      Toimitusaika

      Toimitamme tilaukset aina mahdollisimman nopeasti. Suurin osa toimituksista lähetetään 1-2 arkipäivän kuluessa tilauksen saapumisesta. Katoko ei vastaa kuljetusliikkeestä johtuvista viivästyksistä tilausten toimittamisessa. Verkkokaupassa näkyy saatavilla olevien tuotteiden määrä ja pyrimme pitämään varastosaldot aina ajantasalla. Mikäli tilaamasi tuote on kuitenkin päässyt loppumaan, ilmoitamme tästä mahdollisimman pian. Tilaustuotteiden ja saapuvien tuotteiden kohdalla tuotteen toimitusaika on ilmoitettu erikseen.



      Maksaminen

      Käytämme verkkokaupassamme Klarna Checkoutia. Sen käyttäminen on helppoa ja turvallista. Voit valita maksutavaksi laskun 30 päivän ilmaisella maksuajalla, luottokortin tai jonkin suomalaisista verkkopankeista. Maksun välittäjänä on Klarna Checkout, joka saattaa näkyä tiliotteellasi maksunsaajana.

      Käytössäsi olevat vaihtoehdot ovat Klarna lasku, Klarna tili, korttimaksut (Visa, Mastercard, Amex) tai verkkopankkimaksut (OP, Nordea, Danske Bank, Säästöpankki, Aktia, S-pankki).

      Käyttämällä Klarna Checkout -palvelua hyväksyt Klarna AB:n (556737-0431, Norra stationsgatan 61, 113 43 Stockholm) ehdot, joihin löytyy linkki kassalta.

      Maksamiseen liittyvissä kysymyksissä voit olla suoraan yhteydessä Klarnan asiakaspalveluun puh. 09 425 99771 (ark. Klo 9.00-18.00).



      Este, vastuun rajoitus
      Myyjän vastuu rajoittuu kaupan purkamiseen ja mahdollisesti etukäteen suoritettujen rahojen palauttamiseen tilanteissa, joissa tuotteen toimitus on estynyt tuotteen huonosta saatavuudesta, valmistuksen lopettamisesta tai maahantuontirajoitusta koskevissa tilanteissa. Myyjä ei vastaa ylivoimaisen esteen (Force majeure) aiheuttamista viivästymisistä eikä tuotteiden virheellisen kunnon tai viivästyneen toimituksen aiheuttamista välillisistä haitoista. Myyjä on velvollinen viipymättä ilmoittamaan Asiakkaalle ylivoimaisesta esteestä ja esteen lakkaamisesta.




      Palauttaminen

      Verkkokaupasta tilatuilla on 14 päivän palautusoikeus. Myymälästä ostetulla tuotteilla ei ole palautusoikeutta, mutta normaalihintaisilla tuotteilla on vaihto-oikeus. Palautettavien tuotteiden tulee olla käyttämättömiä, myyntikuntoisia ja niiden tulee olla alkuperäisessä pakkauksessaan. Lappujen tulee olla paikoillaan ja pakkausten ehjiä. Palautathan kaikki palautettavat tuotteet kerralla. Ylimääräisistä palautuksista veloitamme 10€ käsittelymaksun. 

      Palauttamisoikeus ei koske hygieniatuotteita, uima-asuja, sukkia, sukkahousuja, elintarvikkeita eikä lahjakortteja.

      Palautus tulee lähettää 14 päivän sisällä toimituksen vastaanottamisesta. Emme ota vastaan 14 päivän jälkeen lähetettyjä palautuksia tai käytettyjä/vioittuneita tuotteita ja veloitamme virheellisestä palautuksesta mahdollisesti kertyvät kustannukset asiakkaalta.

      Jos haluat vaihtaa tuotteen esimerkiksi toiseen kokoon, palauta vääränkokoinen tuote ja tee uusi tilaus verkkokaupassamme. Käsittelemme palautuksen ja hyvitämme alkuperäisen tuotteen samalla maksutavalla, jota käytit tilausta tehdessäsi tuotteen saavuttua takaisin meille.

      Liitäthän palautuksen mukaan palautuslomakkeen tai lähetyslistan, joka on toimitettu tilauksen mukana, tai jonkun muun dokumentin, josta selviää asiakkaan ja tilauksen tiedot. Vie paketti Matkahuollon toimipisteeseen ja kerro kassalla palautuskoodi 9525120. Palautuksen voi käydä tekemässä kaikissa Matkahuollon pisteissä lukuun ottamatta automaatteja.Säilytäthän palautuskuitin, kunnes palautuksesi on käsitelty. Käsittelemme palautuksesi mahdollisimman nopeasti, kuitenkin viimeistään 14 päivän kuluessa.

      Huomioithan, että paketin noutamatta jättäminen ei ole hyväksytty tapa palauttaa tilausta. Meille palautuvista noutamattomista lähetyksistä perimme asiakkaalta 15 € käsittelymaksun, joka vähennetään palautettavasta hyvityksestä.

      Asiakas vastaa siitä, että hänen antamansa toimitustiedot ovat oikeat.

      Alkuperäiset toimituskulut palautetaan ainoastaan, jos koko tilaus on palautettu. Toimituskulut palautetaan vain standarditoimituksen osalta (4,90-5,40€). Palautuksesta aiheutuva postimaksu (5,90€) vähennetään automaattisesti rahojen palautuksen loppusummasta.

      Perimme kymmenen euron (10€) käsittelymaksun toistuvista perusteettomista tilausten peruutuksista. Käsittelymaksu vähennetään palautettavasta maksunhyvityksestä.

      Pidätämme oikeuden rajata tai estää asiakkaan asiointia verkkokaupassamme toistuvien väärinkäytösten vuoksi.


      Ongelmatilanteet

      Mikäli tuote on kadonnut kuljetuksen aikana, vioittunut tai asiakkaalle on toimitettu väärä tuote, tulee asiakkaan ilmoittaa virheestä välittömästi osoitteeseen asiakaspalvelu@katoko.fi.





      Ostoskoriin käytetyt lahjakortit